Imago paariteraapia (1,5 tundi): 150 eurot

Imago suhteteraapia

Imago suhteteraapia, mille eesmärgiks on transformeerida igat konflikti paaride vahel tervenemise ja kasvamise võimaluseks, on loonud dr. Harville Hendrix ja dr. Helen LaKelly Hunt. Ladinakeelne sõna „imago“ tähendab kuvandit ja see viitab „alateadlikule kuvandile tuttavast armastusest“.  Tihtipeale on suhte frustratsioonide ja varajaste lapsepõlve kogemuste vahel ühendus. Näiteks, kes on lapsepõlves kogenud sagedast kritiseerimist, on tõenäoliselt täiskasvanuna väga tundlik oma partneri kriitika suhtes. Lapsepõlvetunded hülgamisest, allasurutusest või hooletusse jätmisest, tõusevad tihti üles paarisuhtes.

Kui sellised „põhiteemad“ pidevalt üles kerkivad partneriga, siis võivad nad varju heita kõigele sellele, mis on suhtes hästi ja panna mõtlema, kas on ikka valitud endale õige kaaslane.

Läbi Imago suhteteraapia saavad paarid õppida olema rohkem empaatilised teineteise lapsepõlvehaavade ning tunnete suhtes ja neid mõistma. Nad õpivad, kuidas ennast ja oma suhet tervendada,  nii et nad saavad edasi liikuda rohkem teadlikumasse suhtesse.

Nagu illustreeritud Hendrixi bestselleris „Teekond soovitud armastuseni“ (1988), õppides Imago dialoogi, saavad paarid liikuda süüdistustest ja reaktiivsusest mõistmise ja empaatia suunas, luues sügavama ja armastavama ühenduse teineteisega.

Imago suhteteraapia terapeudid omavad rahvusvahelist sertifikaati, mis on väljastatud Rahvusvahelise Imago Instituudi poolt.

Vaata: www.imagorelationship.org